FREE DELIVERY FROM €99
Fast delivery
365 days return policy

Tea

 


Czym charakteryzuje się dobra herbata?

Najlepsza herbata to oczywiście ta, która najbardziej odpowiada naszym gustom. Nie mniej jednak dobrze jest wiedzieć, czym kierować w poszukiwaniach tej najlepszej jakości. Kiedy wybieramy herbatę, niezależnie czy dla siebie czy w prezencie dla kogoś, powinniśmy się zwrócić uwagę, czy jest ona liściasta czy serwowana w torebkach. Jest to istotne dla procesu parzenia – smak herbaty lepiej rozwija się, kiedy zaparzamy ją w liściach i dajemy jej dużo przestrzeni do rozłożenia listków. Jeśli zdecydujemy się na herbatę w torebkach – warto jest zwrócić uwagę czy widać w nich całe listki, a nie pył - w ten sposób możemy ocenić jakiej jakości jest herbata.


Jak przygotowywać herbatę?

Historia herbaty jest o wiele dłuższa niż parzenia kawy, jednak często traktuje się ją po macoszemu, tracąc przy tym wiele przyjemności z przygotowania naparu. Era herbat w torebkach nauczyła nas, że jedyne co trzeba zrobić z suszem herbacianym, to zalać go gorącą wodą. Otóż herbaty wymagają nieco subtelniejszego traktowania, nawet jeżeli są w torebkach. Dlatego warto jest zerknąć na to, jakiej temperatury potrzebuje dany rodzaj herbaty lub suszu oraz jak długo powinna się parzyć. Jeśli chcemy wydobyć z herbaty wszystkie aromaty i smaki – dajmy jej dużo miejsca do rozwinięcia listków.


Jaka herbata na prezent?

Może nie wszyscy piją kawę, ale z pewnością większość pije herbatę. Podarowując komuś herbatę możesz mieć pewność, że na pewno nie będzie to nieudany prezent. Ponadto będzie on bardzo estetyczny i elegancki. Plejada naszych herbacianych gwiazd oferuje herbaty dla najbardziej nawet wymagających. Herbaty Teministeriet są pakowane w sześcienne puszki o niebanalnym wzornictwie, a każda z paczek od Paper&Tea jest małym dziełem sztuki. teapigs® od lat produkuje swoje herbaty w biodegradowalnych torebkach. Znajdziesz u nas również producentów z naszego rodzimego podwórka. Najwyższej jakości herbaty od Brown House & Tea i Teasome, mieszanki ziół Dworzysk, zamknięte w kolorowych puszkach mieszanki Lune Tea, a także wiele innych.


Dlaczego warto pić herbatę?

Można by rozwodzić się nad właściwościami pobudzającymi, uspokajającymi, leczniczymi herbat i mieszanek najróżniejszych ziół. Ale wcale nie jest istotne, z jakich powodów pijesz herbatę – zawsze jest to bardzo przyjemny proceder, w towarzystwie łagodzi obyczaje i sprzyja pogawędkom. Dlatego nie zapominaj o stałym uzupełnianiu zapasów. Nasz sklep online lub sklep w Warszawie zapewni Ci stały i niemal nieograniczony dostęp do najlepszych herbat polskich i zagranicznych producentów.

Join our newsletter

Don’t miss out on the latest news and follow our blog updates!

For more information on data processing, see our Privacy Policy.