On Lemon - TO NIC Pink Grapefruit - 200ml Drink
(TAX included)
On Lemon TO NIC Tonic with pink grapefruit flavour. It’s all pink, but to keep things interesting, there's a pinch of ginger for spice and drops of lemon juice. This mixed grapefruit tonic simply rules the city. From now on, we’ll be seeing the world through rose-colored glasses.
Ingredients: Water, sugar, grapefruit juice (6%), lemon juice (6%), plant concentrates (sweet potato, apples, radish, cherry, safflower), natural grapefruit-ginger flavor with other natural flavors, flavoring: quinine, carbon dioxide.
Natural product, gluten-free, and vegan, without preservatives.
Nutritional value per 100 ml:
| Energy | 163 kJ / 38 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9,1 g |
| of which sugars | 9,1 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Capacity: 200 ml.
Made in Poland.
| Manufacturer: | ON LEMON |
|---|---|
| Country of origin: | Poland |
| Packaging: | 200 g |
| Product type: | Other |
| EAN: | 5902768499582 |
| Index: | 2301040014 |
| Expiration date: | 01.01.2027 |
On Lemon TO NIC Tonic with pink grapefruit flavour. It’s all pink, but to keep things interesting, there's a pinch of ginger for spice and drops of lemon juice. This mixed grapefruit tonic simply rules the city. From now on, we’ll be seeing the world through rose-colored glasses.
Ingredients: Water, sugar, grapefruit juice (6%), lemon juice (6%), plant concentrates (sweet potato, apples, radish, cherry, safflower), natural grapefruit-ginger flavor with other natural flavors, flavoring: quinine, carbon dioxide.
Natural product, gluten-free, and vegan, without preservatives.
Nutritional value per 100 ml:
| Energy | 163 kJ / 38 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 9,1 g |
| of which sugars | 9,1 g |
| Fibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Capacity: 200 ml.
Made in Poland.
| Manufacturer: | ON LEMON |
|---|---|
| Country of origin: | Poland |
| Packaging: | 200 g |
| Product type: | Other |
| EAN: | 5902768499582 |
| Index: | 2301040014 |
| Expiration date: | 01.01.2027 |